Kronika

1996

Założenie firmy Blyss transporttechnik GmbH przez dyrektora zarządzającego Pana Andrzeja Blyß w Seesen 38723, specjalizującej się handlem używanymi samochodami i maszynami.

1998

Do handlu samochodami była potrzebna przyczepa ciężko osiągalna na rynku niemieckim co skłoniło do kontaktu z polskim producentem przyczep Niewiadów. Pierwszy kontakt zaowocował wspólną współpracą ustanawiając firmę Blyss głównym dystrybutorem na rynku Niemieckim, i tak jest do dnia dzisiejszego.
1996 1996


2000

Firma Blyss wprowadza na rynek kolejny segment produktów, którymi są pojazdy elektryczne. Poza osobami pojazdy mogą również transportować różne ładunki nie zanieczyszczając środowiska. Maksymalna ładowność transportowa wynosi 1250 kg bez emisji spalin i bez hałasu. Z pośród licznego grona Klientów można wymienić: gminy, władze lokalne, ośrodki wypoczynkowe, lotniska, parki rozrywki oraz kluby golfowe. Część z tych pojazdów jest dopuszczona do ruchu drogowego. Dostawa części zamiennych oraz serwis jest dostępny na terenie całych Niemiec.
2000 2000


2003

Stale rosnące zapotrzebowanie na przyczepy specjalistyczne zapoczątkowało sprzedaż przyczep
kempingowych marki Niewiadów.


2006

Rosnące zainteresowanie przyczepami wraz z stałym rozwojem firmy był przyczyną przeniesienia siedziby na ul. Sonnenbergstrasse 5 a, gdzie do dnia dzisiejszego znajduje się główna siedziba firmy. Nowa infrastruktura na powierzchni 4500m² stworzyła wiele nowych możliwości. Jedną z nich było utworzenie ekspozycji wewnątrz hali z przyczep kempingowych i innych umożliwiając Klientom oglądanie nawet w złych warunkach atmosferycznych.
2003 2003


2010

Stała analiza rynku oraz wzrost zainteresowaniem przyczepami specjalistycznymi wpłynęło na decyzję Pana Andrzeja Blyß o otwarciu nowej firmy Blyss Polska Sp. z o.o. w Lasowicach Wielkich. Dyrektorem zarządzającym w nowo otwartej firmie zostaje Włodzimierz Kos, który wraz z właścicielem przygotowuje plany rozwoju firmy oraz plany tworzenia i budowy obiektów produkcyjnych. Powstanie nowoczesnej hali produkcyjnej umożliwia produkcję przyczep specjalistycznych oraz wprowadzenie nowej gałęzi produkcyjnej w zakresie zabudowy pojazdów. Z tego miejsca wysyłane są produkty do Niemiec i na całą Europę.
2010 2010 Hala w Lasowicac Wielkich

W sierpniu 2010r. zakończono budowę placu sprzedażowego przyczep, części zamiennych oraz wypożyczalnię. Punkt usytuowany jest w Jasieniu przy drodze krajowej nr 45 na trasie Opole-Kluczbork. Zarówno lokalizacja jak i również powierzchnia placu wynosząca 4000 m² przeznaczona tylko i wyłącznie na ekspozycję towaru daje spore możliwości handlowe.

Plac sprzedaży przyczep w Jasieniu Blyss Plac w Jasieniu


2011

Na przełomie roku nastąpiło przekształcenie formy prawnej firmy na spółkę zmieniając tym samym nazwę firmy na Blyss transporttechnik GmbH. Firma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów rozszerzyła swoją powierzchnię wystawienniczą o 6600 m². Dogodnie usytuowany plac, nie daleko zjazdu z autostrady A7 pozwala na zdobywanie Klientów z całej Europy, oferując im ponad 1000 różnych modeli i wymiarów przyczep oraz zabudowy samochodów ciężarowych. Dodatkowo wprowadzono wypożyczalnię przyczep zaopatrzoną w wiele modeli przyczep takich jak: lawety, przyczepy skrzyniowe, przyczepy plandekowe oraz przyczepy do transportu motocykli.

2011 2011  Seesen


2012

Dla Klientów z południowego regionu Niemiec oraz sąsiadujących państw otworzone zostało biuro sprzedaży Blyss transporttechnik GmbH w 85084 Reichertshofen. Powierzchnia wystawowa wynosi 2000 m² oferując szeroką gamę przyczep w wersjach standardowych jak i również na zamówienie Klienta. Udogodnieniem dla zwiedzających jest położenie niedaleko autostrady A9.
2012 2012

 

2013

Wielki sukces biura w Reichertshofen zachęcił do otworzenia kolejnego biura sprzedaży na zachodzie Niemiec, w północnej części zagłębia Ruhry w 46286 Dorsten-Wulfen. Na 11000 m² powierzchni wystawowej można znaleźć wszystkie przyczepy marki Blyss. Od 01.10.2013r. biuro sprzedaży zajmuje się również dystrybucją przyczep.

Firma Blyss transporttechnik GmbH wraz z 30 pracownikami z dumą prezentuje produkty znajdujące się w czołówce technologii mając na uwadze nie wielki budżet Klientów. Dzięki bezpośrednim kontaktom z Klientami firma Blyss zapewnia niskie ceny wraz z najwyższą jakością.

2013 2013

2015

Wysoki nacisk na precyzyjne wykonanie każdej zabudowy samochodowej oraz indywidualne podejście do Klienta zaowocowało uznaniem naszych zabudów czego dowodem jest szerokie grono zadowolonych Klientów.
Nieustanie koncentrujemy się na potrzebach ludzi dzięki czemu stale rozwijamy naszą ofertę o nowe modele. Taka polityka firmy pozwoliła nam otworzyć nowy punkt sprzedaży i serwisu zabudów samochodowych w Seesen, Triftstraße 29.

Duża powierzchnia magazynowa oraz serwis z częściami pozwala nam zapewnić wysokiej jakości zabudowy oraz niezrównaną obsługę.

Blyss Blyss Blyss

2015

Dzięki nastawieniu na ciagły rozwój oraz wdrażaniu nowości technologicznych z powodzeniem do produkcji co pozwala nam nie tylko stale rozszerzać ofertę o nowe modele, ale również dostosowywać ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.
Rosnące zapotrzebowanie na indywidualne produkty zaowocowało otworzeniem nowego placu sprzedaży przyczep samochodowych.
Plac znajduje się w Dieselstrasse 8, 85084 Reichertshofen.
Na powierzchni niemal 10000 m² prezentuje się szeroki wahlarz przyczep samochodowych.

                    Blyss Blyss

2016/2017

Budowa nowoczesnej hali magazynowej w Lasowicach Wielkich o łącznej powierzchni 1000 m2. Inwestycja rozpoczełą się w sierpniu 2016 roku. Nowy obiekt wyposażon został w sytstem nowoczesnego składowania oraz w specjalistyczny system transportu wewnętrznego.
Inwestycja podyktowana była dynamicznym rozwojem spółki. Wolumen zamówień na produkty stale rośnie a wraz z nim zapotrzebowanie na większe powierzchnie magazynowe. Szacuje się, że utworzenie nowej powierzchni magazynowej pozwoli zwiększyć potencjał produkcyjny firmy nawet o 35 %.
  Blyss Nowa hala magazynowa Hala magazynowa

2018

W dniu 09.01.2018 r. Blyss Polska Sp. z o.o. zmieniła adres siedziby firmy na :

Blyss Polska Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 17
46-320 Praszka


Wszystkie pozostałe dane identyfikacyjne Spólki  tj. NIP, REGON , KRS oraz dane kontaktowe nie uległy zmianie. Adres korespondencyjny to:

Blyss Polska Sp. z o.o.
Lasowice Wielkie 42A

46-280 Lasowice Wielkie

Nowa siedziba firmy  Nowa siedziba firmy Blyss w Praszce   Blyss Praszka

 


2018

Nowa hala magazynowa w Lasowicach Wielkich jest już gotowa. Hala ta będzie uzupełnieniem wybudowanej kilka lat temu hali produkcyjnej. Nowa hala jest szansą na wzrost i rozwój konkurencyjności firmy Blyss. Większa powierzchnia magazynowa zapewni płynność produkcyjną dzięki stałemu dostępowi do komponentów produkcyjnych.

 Hala Lasowice Wielkie


2021

W dniu 11.09.2021r. w Zamku Bożejów odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności firmy Blyss Transporttechnik. Firma Blyss Transporttechnik od 1996 r.  działa na rynku motoryzacyjnym w całej Europie. Udział w uroczystości wzięło niemal 300 osób – pracownicy, kontrahenci. Zwieńczeniem jubileuszu była uroczysta gala wraz z częścią artystyczną . Jubileusz był świetną okazją do wspomnień i podsumowania ostatnich dekad działalności.
 
 
 Gala 25 lat Blyss
 
 

Poszukujemy pracowników! Sprawdź, czy mamy ofertę dla Ciebie.