SAM


REJESTRACJA PRZYCZEPKI MARKI SAM

SAM -
pojazd wykonany samodzielnie lub w warsztacie. Pojazd marki SAM powstaje w jednostkowej produkcji poprzez zbudowanie go od podstaw lub też poprzez gruntową przebudowę pojazdu seryjnego.

Od 21 czerwca 2014 roku zmieniły się dotychczasowe przepisy dotyczące rejestracji pojazdów w tym przyczep typu SAM.
Pierwsza rejestracja przyczepy marki SAM wyprodukowanej w Polsce wymaga dowodu własności oraz dopuszczenia jednostkowego pojazdu. Takie dopuszczenie pojazdu uzyskuje się po poddaniu przyczepy badaniu technicznemu, w uprawnionych stacjach:

- Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych, ul. Napoleona 2, 05-230 Kobyłka,
- Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal Sp. z o.o., ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała,
- Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Laboratorium Badawcze w Kłudzienku, 05-824 Kłudzienko,
- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, ul. Jagiellońska 55, 03-301 Warszawa,
- Instytut Transportu Samochodowego, ul. Jagiellońska 80, 03-301Warszawa.


Jednostkowe badanie dopuszczające przyczepę do ruchu jest skomplikowane i przypomina badanie przy nadawaniu homologacji. Przyczepa jest sprawdzana pod wieloma kątami. Koszt takiego badania to około 3000 zł. W przypadku pozytywnej decyzji stacja wykonująca badanie wystawia sprawozdanie z badania. Z takim dokumentem udajemy się do Transportowego Dozoru Technicznego, gdzie czeka nas stała opłata 800 zł. Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego po weryfikacji dokumentów i stwierdzeniu ich poprawności wydaje decyzję o uzyskaniu dopuszczenia jednostkowego.
Z taką decyzją udajemy się do wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zamieszkania, gdzie dokonujemy standardowej rejestracji.

Poszukujemy pracowników! Sprawdź, czy mamy ofertę dla Ciebie.

Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookie. Polityka prywatności Akceptuję