STŁUCZKA BEZ DOKUMENTÓW

 
Od 1 października kierowca nie musi mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.

Jak sprawdzić dane polisy sprawcy ??

Podczas zdarzenia drogowego kierowcy mogą wymienić się danymi niezbędnymi do zgłoszenia szkody ubezpieczycielowi. W sytuacji kiedy sprawca nie ma "przy sobie " dokumentów może pojawić się problem z przekazaniem informacji związanych z numerem polisy OC oraz danymi towarzystwa ubezpieczającego. W takiej sytuacji należy skorzystać z bazy UFG (www.ufg.pl ). Po wpisaniu nr rejestracyjnego pojazdu sprawcy oraz daty zdarzenia automatycznie uzyskujemy informację o aktualnych danych.
Należy pamiętać, że w sytuacji kiedy nie możemy uzyskać numeru polisy OC sprawcy z UFG - należy wezwać policję, aby wyjaśnić sprawę.

Aplikacja UFG

Prostą metodą jest również skorzystanie z aplikacji "Na wypadek", udostępnianej przez UFG na smartfony z systemem Android oraz systemem iOS
Aplikacja mobilna nie tylko umożliwia sprawdzenie OC danego pojazdu, ale również posiada wiele przydatnych funkcji, które pomogą w stresującej sytuacji.

W razie zdarzenia drogowego ( stłuczka bądź wypadek ) , aplikacja „Na wypadek” poprowadzi krok po kroku jak należy się zachować . Znajdziemy w niej min.  instrukcję zabezpieczenia miejsca zdarzenia czy też możliwość sporządzenia oświadczenia wraz z dokumentacją zdjęciową.

UWAGA 
Brak posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC dotyczy tylko i wyłącznie aut zarejestrowanych w Polsce i poruszających się w kraju. Wybierając się za granice należy zabrać ze sobą zarówno dowód rejestracyjny jak i polisę OC oraz prawo jazdy.
 

Dowód rejestracyjny należy mieć przy sobie udając się do wydziału komunikacji lub diagnosty.

WASZE PYTANIA 

1. Kiedy wzywać policję  ?

    POLICJĘ NALEŻY WZYWAĆ ZAWSZE kiedy:
 -  w zdarzeniu drogowym są ranni i poszkodowani
 -  uczestnik zdarzenia jest pod wpływem alkoholu lub środków psyhotropowych
 - uczestnik zdarzenia nie posiada aktualnej polisy OC lub nie posiada przy sobie prawa jazdy.

Poszukujemy pracowników! Sprawdź, czy mamy ofertę dla Ciebie.