Aktualności

Autolaweta wyznacza kierunek

Bezpieczeństwo, funkcjonalność i łatwość obsługi to kluczowe czynniki, które powinno się brać pod uwagę przed zakupem autolawety. Ale czy te wszystkie czynniki da się połączyć ze sobą? Okazuje się, że tak a dowodem takiego połączenia jest jednopokładowa platforma transportowa, która występuje w 4 wersjach: EP4, EPS4A, EPS4VA, oraz EPS. Ten typ zabudowy posiada ogromne spectrum możliowści w dziedzinie autoholowania min, jako narzędzie pomocy drogowej, ale również w transporcie maszyn budowlanych, jednym słowem wszystko to co jest trudne do przetransportowania.Funkcjonalność zabudowy docenili kontrahenci z Maroko, Hiszpanii, Niemiec oraz Austrii. Swoją popularność zabudowa autolaweta zawdzięcza łatwej obsłudze oraz funkcjonalności.
Zabudowa autolaweta aluminiowa Zabudowa autolaweta Zabudowa EPS4A
EPS4VA - wersja z deskami aluminiowymi EP4 - wersja stalowo-aluminiowa EPS4A - wersja aluminiowa z blachą lohr

Optymalnie dobrany kąt najazdu ułatwia załadunek pojazdów na platformę oraz manualnie wysuwane trapy załadowcze regulowane do rozstawu osi pojazdów najeżdżających są jednym z wielu rozwiązań, które ułatwiają codzienne użytkowanie zabudowy. W tej wersji warto również zwrócić uwagę na kratowaną ramę, która w zależności od modelu może być aluminiowa bądź stalowa z profili zamkniętych.
 Poszycie platformy występuje również w 2 opcjach. Pierwszą opcją jest blacha stalowa lub aluminiowa typu Lohr ze środkiem wypełnionym blachą ryflowaną. W opcji drugiej do dyspozycji mamy panele aluminiowe z szynami najazdowymi, które pozwalają na montaż pasów transportowych. Zatem dla tych którzy liczą każdy kilogram wersja na pełnym aluminium będzie najbardziej optymalna, natomiast dla stałych przeciążeń zalecana będzie zabudowa z ramą i poszyciem stalowym. Nie wykluczone jest również medium połączenia ( EP4), gdzie stalowa rama z poszyciem aluminiowym pozwoliła uzyskać połączenie lekkości z wytrzymałością.
W opcjach dodatkowych można znaleźć takie wyposażenie jak: przesuwną wciągarkę, belkę LBT czy też dodatkowe zawieszenie pneumatyczne.

 Kąt najazdu Zakołowe trapy najazdowe  Wciągarka przesuwna
Optymalnie dobrany kąt najazdu Zakołowe trapy najazdowe  Wciągarka przesuwna- opcjonalnie

Poszukujemy pracowników! Sprawdź, czy mamy ofertę dla Ciebie.